Niedziela Cittaslow 2014 - podsumowanie

.
.
.
.
.
.
.
.
.

„NIEDZIELA Z CITTASLOW 2014 W RYNIE" odbyła się przy udziale Biblioteki Publicznej w Rynie oraz Stowarzyszenia Sportowo- Rekreacyjnego w  Rynie. Obchody rozpoczęliśmy na sportowo tzn. na boisku Orlik odbył się Sołecki Turniej Piłki Nożnej. 

Mieszkańcy miasta i goście mogli obejrzeć bezpłatnie Ryńskie Zbiory Muzealne i wystawę w Galerii ,,Z latarnią", które znajdują się w Ryńskim Centrum Kultury . 

Najważniejszym punktem obchodów Niedzieli Cittaslow była Gra Miejska „Rynolandia” zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną w Rynie. 
W zabawie udział wzięło pięć drużyn, w skład której wchodziły osoby spokrewnione. Celem „Rynolandii” było zobligowanie uczestników gry do wspólnej zabawy oraz pogłębienie wiedzy na temat walorów historycznych, kulturalnych, turystycznych i gospodarczych miasta Ryn. 
Scenariusz został podzielony na pięć kategorii :
- wielkie osobowości w historii Rynu
- turystyka
- handel, usługi i gospodarka na przestrzeni wieków 
- kultura
- budownictwo.
Każda  z drużyn oznakowana została innym kolorem koszulek.

Nagrodą główną „Rynolandii” był bon o wartości 400 zł wręczony osobiście przez Pana Józefa Karpińskiego Burmistrza Miasta i Gminy Ryn. Ponadto każda rodzina otrzymała torbę pełną słodyczy. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników był voucher na grę w kręgle ufundowany przez Hotel Zamek Ryn. Najmłodsi uczestnicy gry ulicznej otrzymali gry planszowe ufundowane przez bibliotekę. 

Na zakończenie wystąpił zespół  Magnetic reprezentowany przez Pana Stanisława Kożuszkę. 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym przy organizacji Niedzieli Cittaslow, w szczególności  wolontariuszom, którzy brali udział przy organizacji gry ulicznej Rynolandia.  

poleć znajomemu

Cittaslow

20.04.2015 Festiwal Cittaslow 2015 w Gołdapi

Już 9 maja na Warmii i Mazurach odbędzie się szósta edycja Festiwalu Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, …

03.04.2015 Konsultacje dotyczące Programu Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow - miasto Ryn

Szanowny Mieszkańcy, Zwracam się z uprzejmą prośbą o zapoznanie się i zgłaszanie ewentualnych uwag, wniosków i sugestii dotyczących …

01.04.2015 Festiwal Cittaslow 2015 w Gołdapi

Już 9 maja na Warmii i Mazurach odbędzie się szósta edycja Festiwalu Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym …