Ile racji w segregacji?

.
.
.
praca Klarysy Radziulewicz
praca Magdaleny Pilchiewicz
.

Sukces w konkursach w ramach kampanii „Ile racji w segregacji”

10 grudnia 2014 r. został rozstrzygnięty konkurs  plastyczny na plakat promujący kampanię pod hasłem „Ile racji w segregacji”, zorganizowany przez Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich. Konkurs polegał na przygotowaniu przez dzieci i młodzież graficznego  projektu plakatu propagującego system segregacji odpadów obowiązujący na terenie 12 gmin należących do MZMGO. Do realizacji tego zadania licznie przystąpili uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rynie.
Jury konkursu doceniło pomysły i talenty plastyczne uczniów naszej szkoły przyznając zaszczytne miejsca trzem uczennicom:
·  Klarysa Radziulewicz – I miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej
·  Emilia Kociałkowska – III miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej
·  Magdalena Pilichiewicz – I miejsce w kategorii klas IV-VI  i gimnazjum
Uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród odbyło się 19 grudnia 2014 r. w Giżyckim Centrum Kultury. Dzieci otrzymały dyplomy oraz  cenne nagrody. Uczestnicy, którzy nie znaleźli się w gronie laureatów otrzymali podziękowania w formie pamiątkowych dyplomów. Konkurs na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rynie koordynowała p. Izabela Ćwik.
Podczas uroczystości w Giżyckim Centrum Kultury podsumowany również został konkurs na opracowanie autorskich scenariuszy zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach Kampanii "Ile racji w segregacji". Konkurs był skierowany do wszystkich nauczycieli placówek oświatowych, tj. przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu 12 gmin zrzeszonych w MZMGO. Scenariusz lekcji „Wielka podróż worka śmieci” opracowany przez nauczycielkę  przyrody  p. Jolantę Przymorską zajął II miejsce. Zgodnie z regulaminem konkursu laureatka  otrzymała nagrodę pieniężną ze środków Mazurskiego Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami w ramach realizacji zadania publicznego „Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży”.
Laureatom gratulujemy oraz  serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział.
I.Ćwik

poleć znajomemu

Edukacja

30.03.2015 Sukcesy w nauce w roku szkolnym 2014-15

Uczennica klasy IIIa Karolina Woronowicz została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun - p. B. Budna).  Uczennica …

18.03.2015 GIMNAZJALISTKI Z RYNU GÓRĄ!!!

16 marca 2015r. odbył się w Giżycku finał Powiatowego Konkursu Profilaktycznego „NIE DAJ SIĘ WKRĘCIĆ”, w którym …

27.11.2014 Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie Czarne punkty na zielonej mapie

Po raz kolejny wychowankowie świetlicy odnieśli sukces w konkursie „Czarne punkty na zielonej mapie” zorganizowanym przez Mazurski …