Podpisanie umowy PROW

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich umożliwia wspieranie budowy parkingów, chodników czy świetlic. Dziewiętnaście gmin z regionu podpisało 15 lutego br. umowy o dofinansowanie swoich inwestycji.

Umowy z wójtami i burmistrzami gmin podpisywali Marszałek Jacek Protas oraz Wicemarszałek Jarosław Słoma. - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest skuteczny, ponieważ pozwala finansować nieduże inwestycje - mówił Marszałek Jacek Protas. - Gminy pozyskując zewnętrzne finansowanie odciążają swoje budżety, co ma spore znaczenie w przypadku mniejszych miejscowości.

Tym razem dofinansowanie otrzymało 19 projektów. Do nich zaliczają się place zabaw w gminie Purda, chodniki w Rychlikach i Markusach, a także świetlice wiejskie w Zalewie i Lasecznie, Kisielice natomiast wybudują amfiteatr.

Unijny program skierowany jest do mieszkańców wsi i ma na celu poprawić konkurencyjność rolnictwa oraz jakość życia na obszarach wiejskich. O wsparcie można ubiegać się w ramach czterech osi priorytetowych. Małe projekty infrastrukturalne są współfinansowane z osi Leader. Województwo warmińsko-mazurskie może wykorzystać z niej     111 mln zł w latach 2007-2013.

poleć znajomemu

Inne

28.04.2015 Dni Otwartych Drzwi ZUOK Spytkowo

Serdecznie zapraszamy Państwa na „Dni Otwartych Drzwi” Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o., …

20.04.2015 Praca dla ratowników WOPR

Burmistrz Miasta i Gminy Ryn zaprasza wszystkich chętnych posiadających uprawnienia ratownika WOPR do pracy w miejscu przeznaczonym do kąpieli w …