Festyn "Sterławiaków" 13.07.2014 - relacja

Sterławiacy
Sterławiacy
.
.
Zespół Komers
Komisja Konkursowa
Konkurs z hula hop
Prace plastyczne
.
.
Rysowanie
Wspaniała publicznoSć
Kolejka do
.
.
Nagrody
Gratulacje Burmistrza
13 lipca 2014 r.  w Sterławkach Wielkich na placu przy WDK odbył się festyn - „Sterławiacy i Przyjaciele”. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów X-lecia Ludowego Zespołu Śpiewaczego Sterławiacy. Do ich rodzinnej miejscowości przyjechało wiele zaprzyjaźnionych zespołów z okolicy: Marcinianki z Marcinowej Woli, Kalina z Miłek, Jarzębiny z Wilkas, Absolwent z Buder oraz Ryńskie Wrzosy z Rynu.
Pogoda tego dnia nie zapowiadała się dobrze, jednak jak tylko jubilaci rozpoczęli swój koncert, na niebie pojawiło się piękne słońce. Po ich występie nastąpiły gratulacje i życzenia. Pierwszy wystąpił pan Burmistrz Józef Karpiński. Później swoje uznanie wyraził pan radny Andrzej Jarmołowicz. Następnie wszystkie zespoły złożyły życzenia z okazji tej pięknej i okrągłej rocznicy.
Dla chcących się posilić, było przygotowane stoisko ze znakomitymi domowymi wypiekami, napojami i ognisko z kiełbaskami. Chętnych na te rarytasy nie brakowało.
W międzyczasie panie z RCK zadbały o rozrywkę dla najmłodszych organizując zabawę baloniadę, konkurs plastyczny na rysunek przedstawiający Sterławiaków oraz konkurencję sprawnościową z hula hop. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody.
Po ludowych występach, publiczność mogła bawić się przy muzyce granej przez zespół Komers.
Mieszkańcy oraz goście licznie przybyli na festyn, aby posłuchać ludowej muzyki. Nasuwa się zatem wniosek, iż jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Mamy nadzieję, że Sterławiacy długo będą nam jeszcze przygrywać i śpiewać, co najmniej kolejne 10 lat. W imieniu całej Gminy Ryn Dziękujemy!!!!
 

poleć znajomemu

Inne

28.04.2015 Dni Otwartych Drzwi ZUOK Spytkowo

Serdecznie zapraszamy Państwa na „Dni Otwartych Drzwi” Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o., …

20.04.2015 Praca dla ratowników WOPR

Burmistrz Miasta i Gminy Ryn zaprasza wszystkich chętnych posiadających uprawnienia ratownika WOPR do pracy w miejscu przeznaczonym do kąpieli w …