Mammobus w Rynie 29.07.2014

.
.

Po raz kolejny zapraszamy kobiety w wieku 50 - 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusie, wykonywane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Tym razem mammobus znów odwiedzi powiat giżycki.

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

Zachęcamy panie do zadbania o swoje zdrowie i do propagowania badań wśród swoich najbliższych! Mammografia trwa jedynie kilka minut, a pozwala na wykrycie zmian nowotworowych we wczesnym stadium ich rozwoju, co umożliwia wyleczenie.

Aby nie musiały panie czekać w kolejce przy mammobusie,rekomendujemy wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl 

Mammografię można będzie wykonać  w mammobusach, które odwiedzą:  

- Giżycko: 24, 25, 28 lipca na Placu Piłsudskiego

- Ryn: 29 lipca przy Urzędzie Miasta i Gminy, Świerczewskiego 2

- Miłki: 29 lipca przy Ośrodku Zdrowia, Giżycka 45

Badanie będzie przeprowadzane przez grupę LUX MED.

poleć znajomemu

Inne

28.04.2015 Dni Otwartych Drzwi ZUOK Spytkowo

Serdecznie zapraszamy Państwa na „Dni Otwartych Drzwi” Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o., …

20.04.2015 Praca dla ratowników WOPR

Burmistrz Miasta i Gminy Ryn zaprasza wszystkich chętnych posiadających uprawnienia ratownika WOPR do pracy w miejscu przeznaczonym do kąpieli w …